Asyanın İyileştirme Sanatı Kan Dolaşımını, Sindirim Sistemini ve Solunum Yollarını Düzeltiyor

Bir tür ağrı giderme terapisi olan Kupa terapisi Gwyneth Paltrow’un sırtında bazı izler bırakmıştı. New York Akupunktur Derneği başkanı Michael Gaeta, Early Show’da bu terapi tekniğini gösterdi.

(CBS) Kupa Terapisi alternatif bir ağrı tedavisidir Yakın bir zamanda yeni anne olan ünlü aktrist Gwyneth Paltrow’un sırtındaki izler büyük merak uyandırdı. Paltrow’un sırtındaki gizemli izler New York Akupunktur Derneği başkanı Michale Gaeta’nın The Early Show’daki açıklamalarıyla çözüldü.

Terapi masasına yatmış bir hastasının sırtında uygulayarak kupa terapisini gösterdi.

Programın yardımcı sunucusu Harry Smith ile konuşan Gaeta “İki tür kupa terapisi vardır.” diyor. “Kupa Terapisi pratisyenin kupada vakum oluşturmasıyla yapılan bir tedavidir. Daha sonrasında bu kupa vücuda uygulanır. Böylelikle cilt kupanın içine doğru çekilir.
Geleneksel metotta bu vakum için ateş kullanılır. Praogramda Gaeta, bir parça pamuğun ispirto ile ıslatıyor Sonra bu pamuğu yakıyor ve kupanın içinde gezdiriyor.“Ateşli kupa, vakum için alevi kullanır. Kupanın içindeki alevi görüyorsunuz- ve daha sonra bu kupayı vücuda uygulayacağız.”

Cilt emiliyor ve kupanın bulunduğu yerdeki kan hareketleniyor.

“Kupa, taze kanı bu bölgeye topluyor” diyor Gaeta. “Böylece kan dolaşımını iyileştiriyor. Ayrıca göğüsü rahatlatmaya, açmaya yardımcıdır. Akciğerlere faydalıdır ve hatta adet kanamaları sorunları ve sindirim sorunlarına da fayda eder. En çok solumun sorunları, öksürük, hırıltı gibi sorunlar ve birçok ağrılar için kullanılır.

Programda Gaeta’ya yardımcı olan hasta “Biraz tuhaf bir his.” diyor. “Aslında kesinlikle acıtmıyor. Sanki biri derinizi çekiyormuş gibi hissediyorsunuz.”

Gaeta “Kupa Terapisi genellikle akupuntur ile birlikte veya diğer hareket çalışmaları tedavileriyle birlikte kullanılıyor. 2500 yıllık bir Çin Tıbbı uygulaması. Esasında orijinal olarak boynuz kullanılırdı. Boynuz metodu bunun en orijinal metodu. Daha sonradan toprak, seramik, bambu ve cam kupalar kullanılmaya başlandı.” diye belirtiyor.

Gaeta terapi sırasında sanki bir Ortaçağ kimyacısı gibi görünüyor ancak bu sadece bir alternatif tedavi metodu.

Gaeta ekliyor: “Ateşli kupa hem geleneksel hem de en etkili metot. Bazı pratisyenler valflı kupalarla vakum oluşturmayı tercih ediyor.  Bu metotta vakum tabancasıyla kupadaki hava emiliyor. Aslında aynı şeyler – sadece alev kullanılmıyor.”

Kupa Terapisinin uygulanmayacağı çok az durum var. Örneğin yüksek ateş, cilt sorunları veya kanamaya eğilimli olmak gibi…
Her kupa cillte yaklaşık 10-15 dakika duruyor; izler geçtiğinde sorun giderilene kadar tekrar ediliyor. Gaeta son olarak bu tedavi için lisanslı pratisyenleri bulmak gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: www.hacamattedavisi.com

Orijinal: CBS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here